Informacje dla kandydatów do bierzmowania:

- W maju odbędą się spotkania indywidualne w małych grupach w salce domu katolickiego na które należy zapisać się do końca kwietnia w pasującym terminie u ks. Michała. Nieobecność na spotkaniu lub niezapisanie się w jednym z podanych terminów jest równoznaczne z rezygnacją z przyjęcia sakramentu Bierzmowania, co będzie skutkowało ze skreśleniem z listy kandydatów.
- W niedziele do końca kwietnia będzie wyłożona przy chrzcielnicy w kościele skrzynka i kartki z „Ewangeliami" do wypełnienia dla kandydatów do bierzmowania.

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH

Sakrament namaszczenia chorych jest dla chorych, a nie dla zmarłych. Warto zadbać o to, aby w odpowiednim czasie chory mógł się:

• wyspowiadać,
  • przyjąć komunię św.
  • sakrament namaszczenia chorych.

Sakrament namaszczenia chorych można przyjmować w życiu wiele razy !!!, zawsze wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Odwiedziny chorych w naszej parafii:

• pierwsza sobota miesiąca od godz. 9.00 (za wyjątkiem stycznia, lipca i sierpnia). Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • w razie potrzeby o posługę dla chorego można prosić w każdej chwili.

Kapelan szpitala jest dostępny pod numerem: 795 634 237

1. Zgłoszenie zamiaru:

• Zamiar zawarcia sakramentu małżeństwa warto zgłosić w biurze parafialnym odpowiednio wcześniej (nawet parę miesięcy, aby upewnić się, że jest wolny termin)

2. Potrzebne dokumenty:

• aktualna metryka chrztu z wpisem o udzielonym sakramencie bierzmowania (6 miesięcy ważności). Uwaga: o metrykę prosimy w parafii, gdzie został udzielony sakrament chrztu, a nie w parafii zamieszkania
  • dowód osobisty
  • ostatnie świadectwo z religii
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej (nauki przedmałżeńskie). Obecnie zamiar uczestnictwa w naukach przedmałżeńskich w konkretnej parafii zgłaszamy przez stronę internetową www.drdk.pl. Tu też znajdziemy terminy nauk
  • zaświadczenie z Poradni Życia Rodzinnego. Również chęć uczestnictwa w naukach Poradni zgłaszamy przez stronę internetową www.drdk.pl. Nauki w naszej parafii rozpoczynają się w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00 w Domu Katolickim i trwają cztery kolejne tygodnie
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilnoprawne, jest to tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny
  • zgoda z parafii (w przypadku, gdy narzeczony i narzeczona nie mieszkają na terenie parafii)

3. Rozmowa duszpasterska:

• Przed zawarciem sakramentu małżeństwa narzeczeni są zobowiązani do rozmowy duszpasterskiej z księdzem, najpóźniej 3 miesiące przed ślubem. Na pierwsze spotkanie umawiamy się wcześniej telefonicznie

BIERZMOWANIE

Szersze informację u Katechetów

I KOMUNIA ŚW.

SP nr 1 – II niedziela maja

SP nr 2 i 3 – III niedziela maja

ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

SP nr 1, 2, 3

IV niedziela maja godz. 11.00

CHRZEST

• Sakrament chrztu świętego udzielamy w:

II sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17.00

IV niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 13.00

W innych terminach tylko w uzasadnionych przypadkach

• Zgłoszenie chrztu:

Chrzest zgłaszają rodzice dziecka co najmniej dwa tygodnie przed wybranym terminem.

• Potrzebne dokumenty:

Akt urodzenia dziecka

Dowody osobiste

Dane rodziców i rodziców chrzestnych: nazwisko, imię, wiek, zawód, adres zamieszkania, stan cywilny.

• Wymagania stawiane chrzestnym:

Przyjęty sakrament bierzmowania i ukończony 16 rok życia

Prowadzenie życia prawdziwie chrześcijańskiego (rodzice chrzestni z poza parafii zobowiązani są

przedstawić zaświadczenie od Księdza Proboszcza, że mogą być chrzestnymi)

• Rodzice dziecka i rodzice chrzestni powinni:

pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty uczestniczyć w katechezie przed chrzcielnej (piątek poprzedzający chrzest po Mszy św. wieczornej w Domu Katolickim)