Chór Mieszany

przy Parafii Św. Marcina w Kępnie

Powstanie Chóru:

Parafia Św. Marcina w Kępnie podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali, organizuje tradycyjnie Chór Mieszany,który to uczestniczy w dialogu z wiernymi w śpiewaniu Gorzkich Żali. Aktywnie chór prowadzi czuwania w parafii, związane z osobą św. Jana Pawła II i Maryją.

W roku 2023 po tym, jak chór zaczął cieszyć się dużym uznaniem i zainteresowaniem wiernych powstała inicjatywa ze strony śpiewających w chórze dziewczyn, żeby rozszerzyć nasz repertuar i bardziej uczestniczyć w życiu parafii.

Założycielem i pomysłodawcą jest p. Piotr Lepka, dyryguje Łukasz Lipieta

Próby odbywają się w Salce Domu Katolickiego w środy o godz. 20.00.

Do udziału zapraszam wraz z kolegami i koleżankami z Chóru,

KĘPIŃSKI CHÓR MĘSKI CANTAMUS

Chór powstał w styczniu 2002 roku przy parafii św. Marcina w Kępnie z inicjatywy ówczesnego organisty i pierwszego dyrygenta Chóru-Antoniego Janaszewskiego. Od samego początku Chór czynnie uczestniczy w życiu zarówno miasta Kępna, jak i swojej macierzystej parafii, uświetniając swoimi wystąpieniami liczne jubileusze, uroczystości ślubne jak i pogrzebowe.

W ciągu 21 lat działalności, Kępiński Chór Męski Cantamus można było usłyszeć w ponad 50 miejscowościach na terenie całej Polski, uczestniczył w wielu przeglądach, na których często zajmował czołowe miejsca i liczne wyróżnienia. Chór koncertuje również w okolicznych miejscowościach uświetniając różne wydarzenia kulturalne, świeckie i kościelne. W dorobku chóru są także nagrane dwie płyty, w 2011 roku z kolędami i pastorałkami,a w 2015 z Pasją wg św. Jana.

W trakcie działalności chóru w jego szeregach śpiewało ponad 80mężczyzn.

Po przerwie w działalności Chóru spowodowanej pandemią obecnie w Chórze aktywnie uczestniczy 15 mężczyzn.Dyrygentem Kępińskiego Chóru Męskiego Cantamus jes tŁukasz Lipieta, a funkcję Prezesa objął Zbigniew Chrupała.

Aktualnie organizowany jest nabór nowych kandydatów z wokalnymi umiejętnościami

Kontakt: lukasz.lipieta@gmail.com

Chóry